Upravit stránku

Šikovní studenti na praxích vytvořili pekárně eshop k nakousnutí

Kolik práce je možné stihnout za dvoutýdenní praxi? 18 studentů pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA na praxi ve společnosti eBRÁNA zvládli dokončit dva ucelené projekty.

11. června 2014, Pardubice - Kolik práce je možné stihnout za dvoutýdenní praxi? 18 studentů pardubické Střední školy informatiky a ekonomie DELTA na praxi ve společnosti eBRÁNA zvládli dokončit dva ucelené projekty. V prvním týdnu praxe se věnovali tvorbě e-learningových kurzů pro vlastní školu. V druhém týdnu to byla tvorba eshopu pro pekárnu, včetně pořízení fotografií pro více než stovku druhů pečiva.

„Snažíme se, aby byly praxe pro naše žáky co nejpřínosnější, proto si pečlivě vybíráme, za kterými odborníky je pošleme. Protože se společností eBRÁNA už máme několikaleté dobré zkušenosti, vybrali jsme si ji jako partnera i do projektu POSPOLU. Ten je zaměřen na spolupráci škol s IT společnostmi,“ popisuje důvody volby Jiří Formánek, ředitel pardubické střední školy DELTA.

Praxe začala jednodenním workshopem o tom, jak sestavit efektivní e-learningový kurz. Studenti si sami vše prakticky vyzkoušeli, jako by šlo o reálnou zakázku. Vlastně to byla reálná zakázka – pro vlastní školu. Simulovali role zákazníka a specifikaci požadavků, přes analýzu a návrh řešení až po samotnou výrobu kurzu. Výsledkem týdenního snažení byly tři plně funkční e-learningové kurzy.

V druhém týdnu už se studenti věnovali tvorbě jednoduchého eshopu pro Mirotickou pekárnu. I zde šlo o zakázku pro reálného zákazníka, a proto si studenti vyzkoušeli téměř vše - od sestavení logické struktury eshopu až po jeho naplnění obsahem. Bonbonkem na dortu pak bylo focení pečiva v profesionálním fotoateliéru multimediálního studia eBRÁNA. Na konci praxe předávali studenti pekárně krásný a funkční eshop.

Za dobře odvedenou práci dostali od společnosti eBRÁNA EuroPass se záznamem o praxi, který jim může v budoucnu pomoci, až se budou ucházet o své první zaměstnání.

„Myslím, že praxe byla skvělá. Zkusila jsem si pracovat s nasvícením, s fotografickým stolem a s profesionálním software na úpravu fotek. A samozřejmě, nejlepší bylo to, že co jsme vyfotili, jsme si mohli sníst! Když to srovnám s praxemi mých kamarádů, tak jsem naprosto spokojená,” podělila se o své dojmy z praxe Lucka Jonášová, studentka 1. ročníku oboru Informační technologie.

Ke stažení

Foto 1jpg50.65 KB
Foto 2jpg7.63 MB
Foto 3jpg6.98 MB
Foto 4jpg1.32 MB
Foto 5jpg171.77 KB
Foto 6jpg7.31 MB
Nahoru