Upravit stránku

Pracovníci eBRÁNA poslali přes 40 tisíc keňských šilinků do Itibo

Soňa Kolářová, vedoucí Technické podpory, vyrazila v únoru 2013 na misi do keňského zdravotního střediska v Itibo. Inspirovala tím své kolegy, kteří mezi sebou vybrali peníze na nákup zdravotnického materiálu, aby je poslali do Keni.

5. dubna 2013, Pardubice - Soňa Kolářová, vedoucí Technické podpory eBRÁNA, vyrazila v únoru 2013 na misi do keňského zdravotního střediska v Itibo. Inspirovala tím své kolegy, kteří mezi sebou vybrali peníze na nákup zdravotnického materiálu, aby je poslali do Keni.

Naše statečná kolegyně Soňa Kolářová, vedoucí Technické podpory, se v únoru 2013 rozhodla vyrazit na misi do keňského zdravotního střediska v Itibo. Oblast Itibo patří v Keni k těm s nejhůře dostupnou zdravotní péčí. Alespoň do roku 2006, než zde zřídil dlouholetý pardubický zdravotník Aleš Bárta za pomoci nadace ADRA stomatologickou ambulanci a zdravotnické středisko.

Soňa dostala příležitost podívat se na život z trošku jiné perspektivy: "S Alešem jsem se znala již delší dobu a jeho činnost v Keni sledovala a obdivovala již několik let. Teprve loni mě napadlo, že vlastně určitě můžu dělat víc než jen to. Přemýšlela jsem spíš o finanční a marketingové podpoře tady z Čech. Aleš mě však překvapil s nabídkou do Keni odcestovat a účastnit se této humanitární akce na celý měsíc," vysvětluje Soňa Kolářová, jak se do Keni dostala. "Ihned se mě zmocnily obavy, které mě vlastně opustily až v letadle cestou zpět, ale nelituji jediné minuty. Naopak si neskutečně vážím této zkušenosti, stejně jako práce, kterou tam zdravotníci odváděli. Já fungovala jako pomocná síla a byly chvíle, kdy jsem nevěděla kam dřív skočit, jestli na zubní, oční nebo porodnici. Každému se hodila nějaká ta ruka navíc. Pocit, který v člověku zůstane po opuštění takového místa, je nepopsatelný."

Její humanitární výprava nás "ebráňáky" natolik inspirovala, že jsme se rozhodli taky trošku pomoci. Protože tam ale jeden každý z nás nemohl vyrazit osobně, vybrali jsme alespoň peníze, za které pak Soňa na místě pořídila nedostatkové zdravotnické vybavení.

Pořízený zdravotnický materiál

"Moc děkujeme pardubické společnosti eBRÁNA, jejíž zaměstnanci věnovali na nákup zdravotnického materiálu více než 40 000 keňských šilinků (tj. téměř 10 000 Kč). Zakoupený zdravotnický materiál a pomůcky nám pomohou při závažných a život ohrožujících stavech, ale i na zubní ambulanci při ošetřování našich pacientů. Moc děkujeme za Vaši podporu, které si opravdu vážíme," napsal nám z Keni zdravotník a manažer projektu Aleš Bárta.

Jsme moc rádi, že jsme mohli alespoň tím málem pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba. Ještě radši ale jsme, že se nám Soňa v pořádku, živá a zdravá vrátila zpátky!

Itibo - Keňa - 2013

1
2
3
4
Nahoru