logo_eshop logo_wa logo_mail logo_elearning logo_system

Dotazy k produktu REALBrána

Na portálu sreality.cz se chybně zobrazuje poznámka k ceně.

Pravděpodobně jsou nesprávně vyplněny údaje v editoru. Portál sreality.cz má totiž tuto položku odlišně řešenou – vybírá ji z předem daného číselníku. To znamená, že pokud v editoru vyplníte položku „Poznámka k ceně“, automaticky se při exportu dosadí na portálu sreality.cz hodnota z číselníku „+ provize RK“. Pokud si přejete na portálu poznámku nezobrazovat, je nutné vybrat z číselníku požadovanou položku.

Nejde nám ze systému odstranit makléř, který už u nás nepracuje. Jak máme postupovat?

Makléře nelze odstranit pokud na sobě má přiřazené nabídky, poptávky nebo úkoly v plánovači. V takovém případě je nutno nastavit makléře jako „Neaktivního“ (nastavení makléře do tohoto stavu je všeobecně lepší než jeho odstranění). Tímto nastavením zamezíte makléři přistupovat do vašeho systému. Změnu provedete v Nastavení => Uživatelé a zde naleznete zatržítko aktivní, které odškrtnete.

 

Před změnou stavu je nutné přeřadit všechny nabídky, poptávkyúkoly na jiného makléře, protože po změně nebude možné tohoto makléře vybírat ze seznamů makléřů. Díky tomu dojde k nastavení prázdné hodnoty v položce makléř u jeho přiřazených nabídek, poptávek a  úkolů. Tento stav může následně zkomplikovat exporty a další akce.

Je možné zvýšit frekvenci automatických exportů na realitní portály?

Standardně je možné nastavit pouze 24 hodinový interval. Pokud máte zájem o kratší časové intervaly, je možné je realizovat formou víceprací. V takovém případě kontaktujte vašeho obchodního zástupce a on vám rád poskytne další informace.

 

Dále je možné aktivovat takzvaný ruční export, kde můžete nabídky exportovat dle vlastního uvážení v intervalech přibližně jedné hodiny(záleží na nastavení portálu). Toto služba je ovšem zpoplatněna.

Makléř nemůže upravovat své nabídky. Čím je to způsobeno?

Makléř má pravděpodobně oprávnění Makléř Junior. V tomto případě se nepředpokládá, že bude s nabídkou po schválení dále pracovat. Pokud chcete tomuto uživateli úpravu povolit, zvyšte práva na úroveň Makléř (v modulu Uživatelé), případně požádejte někoho s vyším oprávnění, aby nabídku upravil.

Nemohu dohledat starší nabídku pro její znovuobnovení. Dochází k jejich odstraňování?

K odstraňování nabídek bez vašeho vědomí nedochází. Naopak, velmi doporučujeme nabídky zachovávat, i když jsou vyřazené. Pokud se pokoušíte dohledat jednu ze starších nabídek, zkontrolujte prosím, zdali nefiltrujete pouze aktuální nabídky. To provedete v modulu Nabídky => Nabídky a zde je u výpisu nabídek  vidět jejich stav. Automaticky je přednastavena hodnota aktuální. Změňte tedy toto nastavení na prázdnou hodnotu(znak ---) a tím se vám zobrazí i ostatní nabídky, tedy i starší vyřazené.

Ukázku tohoto nastavení naleznete zde.

Co znamená chybová hláška „Seller login not found“ při exportu na portál Sreality.cz?

Hláška „Seller not found/Seller login not found“ je indikací toho že makléř nemá registrovanýOVĚŘENÝ e-mail na portálu. Toto ověření provedete přes adresu http://registrace.seznam.cz/?ownEmail=1

E-mail k ověření použijte stejný, jako má makléř zadaný v systému REALBrána.

 

Pozn.: Občas je nutné v editoru změnit e-mail makléře/ky. Nejčastěji z důvodu, že se mění přijmění makléřky a následně i e-mailová adresa. V takovém případě je nutné opět ověřit e-mailovou adresu na odkazu výše a nabídky makléřky přeexportovat.

Co znamená chybová hláška „Seller login already exists“ při exportu na portál sreality.cz?

Hláška „Seller login already exists“ je indikací toho, že makléř se stejnou e-mailovou adresou je již jednou exportován. Doporučujeme zkontrolovat duplicitní e-mailové adresy u více makléřů, případně odmazat makléře přes administrační prostředí na serveru www.sreality.cz

Co znamená chybová hláška „Invalid parameters: Attribute“ při exportu na portál sreality.cz?

Toto hlášení znamená, že nebyl nalezen požadovaný atribut (pole v editoru), případně je ve špatném formátu. Zkotrolujte tedy u nabídky, zda jsou vyplněna všechna povinná pole a jsou ve správném formátu. To znamená, že například u položky Celková plocha je vyplněné pouze číslo a žádné další znaky.

Změny v exportované nabídce se na portálu neprojevily, přestože export proběhl. Proč?

Tato problematika je všeobecně obsáhlá a liší se s každým portálem. U některých portálů může export nějakou dobu trvat, protože z naší strany pouze vystavujeme dokument, který je stažen portálem a následně zobrazen. V takovém případě pak nemáme možnost další průběh exportu ovlivnit a pro řešení situace je nutné kontaktovat přímo portál. Pokud si ovšem nejste jistí řešením, kontaktujte technickou podporu a naši operátoři se o další postup postarají.

 

Seznam realitních portálů, u kterých REALBrána přímo nezajišťuje spouštění exportů:

  • Avízo
  • Nemovitosti
  • Real-city
  • Reality.Idnes
  • Wikireality

Neexportovaly se nám obrázky na portál.

V tomto případě je nutné provést několik různých kontrol, protože problematika obrázků se různí případ od případu:

  1. Zkontrolujte podle specifikací (přiloženy ke smlouvě o dílu) platná omezení na realitní portály.
  2. Zkontrolujte koncovku nahrávaného obrázku. Nejjistější volba je nahrávat obrázky ve formátu .jpg.
  3. Pokud se zdá být vše v pořádku, přeuložte nabídku. Tzn. přejdětě do editace nabídky a klikněte na „Uložit a vrátit se“. Tímto se nabídka zařadí k následujícímu exportu.

Využijte naši zákaznickou linku

+ 420 490 520 015

každý pracovní den 8:00 - 16:30

Dotázat se formulářem ↓


Máte jakýkoliv dotaz? Zeptejte se nás.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kliknutím na “Odeslat” souhlasíte s tím, že Vaše osobní údaje budou uchovány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů a použity pro veškeré potřebné účely společnosti eBRÁNA, s.r.o.

Pobočky v ČR

Centrála Pardubice

Milheimova 1010, Pardubice

Pobočka Hradec Králové

Hradecká 1857, Hradec Králové

Pobočka Praha

Na Radosti 184, Praha 5

© 2017, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing | XHTML 1.0 | CSS 3

Nahoru ↑