Magazín

Zpět na všechny články Magazínu

Vyberte svůj realitní software správně

Michal Semerád | 20. 09. 2011

Vyberte svůj realitní software správně

V posledních dvou letech vzniká hodně nových realitních softwarů, které mají primárně zajistit přenos zakázek na spoustu realitní portálů. V případě, že hovoříme o realitním softwaru, je potřeba rozlišit dvě základní varianty.

Stačí mi exportovat realitní nabídky

První variantu můžeme nazvat „stačí mi pouze exportovat“. Vznikne realitní portál, který chce svým klientům poskytnout větší komfort a více si je k sobě připoutat, a to nejen předáním svých inzerátů, ale i možností exportovat dále. Zpravidla se jedná o realitní program s velice slabě propracovanou verzí, která nám primárně zajistí úspěšný přenos zakázek na další portály.

Chci více bězný realitní program 

Druhou variantou jsou realitní programy, které poskytnou i další služby kromě exportování na realitní portály spojené s realitní činností a fungují více jako informační systém. Možné je v nich například zaznamenávat schůzky, prohlídky, měřit aktivitu daných makléřů nebo rozdělit si uživatele dle uživatelských rolí. A obsahují i řadu dalších velice šikovných modulů, které pomohou lépe zvládat tento segment.

Na dnešním trhu je zhruba 10 – 15 realitních programů první i druhé varianty. Bohužel většina těchto softwarů se snaží protlačit za každou cenu tzv. uživatelské balíčky. V praxi to pak znamená, že si tento software objednáte a k základní licenci dostanete 2-5 uživatelů.

Vše vypadá velice lákavě až do chvíle, kdy začnete nabírat další makléře, nebo se Vám otevře prostor pro další růst Vaší realitní kanceláře. V tuto chvíli se s daným výrobcem musíte domluvit na prodeji dalších licencí, nebo se naskytne další varianta, že odejde makléř a jeho licence, která byla zakoupena, je předaná na nového makléře. Toto sebou nese spoustu rizik a další zbytečnou administrativní práci. Ideálním řešením této situace je najít realitní software, který počet licencí nebo uživatelů prostě neřeší.

Příkladem je náš realitní software REALBrána, který umí pracovat s neomezeným počtem uživatelů a umí je rozdělit dle jejich uživatelských rolí, od samotného makléře juniora přes vedoucí pobočky, až po nejvyšší management společnosti.

REALBrána

Na co dát ještě pozor při výběru softwaru?

Důležité je mít ověřené informace, že Vámi vybraný software nebudou zpoplatňovat žádné realitní portály při přenosu nabídek. V praxi se mi stává, že klient více řeší počáteční částku, kterou musí investovat do nového realitního programu, než pozdější samotný chod a následné další platby.

Michal Semerád

Michal Semerád

Obchodní manažer

Ve společnosti eBRÁNA pracuje Michal jako obchodní manažer. Specializuje se zejména na prodej produktu REALBrána.

Další články autora:© 2017, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing | XHTML 1.0 | CSS 3

Nahoru ↑